Witamy w serwisie
Stone Connection Polska

KAMIEŃ NATURALNY TO NASZA PASJA!

W każdej chwili, gdy uznasz to za właściwe, jesteśmy
do Twojej dyspozycji. Pomożemy, doradzimy, podzielimy
się naszymi doświadczeniami!

Kontakt z najbliższym Salonem Kamienia

Zarejestruj się

DARMOWA USŁUGA DOSTĘPU DO MATERIAŁÓW

Nie masz jeszcze u nas swojego konta ?!
Nie zwlekaj, zupełnie za darmo zarejestruj się i korzystaj z ekskluzywnych materiałów serwisu Stone Connection Polska. Dostarczymy Ci nie tylko granit, marmur, onyx, trawertyn ale pomożemy również w aranżacji z użyciem kamienia naturalnego.

Przejdź na stronę z formularzem rejestracji, wypełnij wymagane pola i od zaraz korzystaj ze specjalnie dla Ciebie przygotowanych zbiorów informacji.

Jesteś już zarejestrowany,
zaloguj się!

Granit Madura Gold

04_kuchnia_madura.jpg

- Złoto na co dzień

Bogactwo materiałów, kolorów i form daje współcześnie wielbicielom kamienia prawdziwe pole do popisu. W tym gąszczu propozycji warto sięgnąć po ponadczasowe klasyki sprawdzające się w każdej sytuacji. W świecie granitów takim klasykiem jest Madura Gold - materiał o odcieniu złota z domieszką subtelnego brązu i beżu, a także z akcentem delikatnej brzoskwini, o dość nieregularnym rysunku.

Takie stylowe i eleganckie połączenie kolorów idealnie współgra z powierzchniami w kolorze czarnym, stalowym, brązowym, grafitowym oraz z powierzchniami drewnianymi.

Madura Gold z uwagi na swoje cechy estetyczne znakomicie pasuje do aranżacji wnętrz zarówno klasycznych jak i nowoczesnych.

Zważywszy na swoje właściwości fizyko ? chemiczne tj. odporność na ścieranie i zarysowanie, znikomą nasiąkliwość, idealnie nadaje się do wykorzystania na blaty kuchenne i łazienkowe, stoły, parapety, schody, okładziny ścienne i podłogowe. Madura Gold jest materiałem pochodzącym z Indii.

Madura Gold w Stone Connection jest oferowana w płytach polerowanych o grubości 2 i 3cm oraz w płytkach w formatkach 30,5 x 61 x 1cm.

Opublikowano listopad 2010
 • Właściwości fizyko-chemiczne granitu Madura Gold

  Właściwości fizyko-chemiczne

  • Objętościowy ciężar właściwy: 2682kg/m?
  • Nasiąkliwość: 0.38%
  • Wytrzymałość na ściskanie: 1578kg/cm?
  • Wytrzymałość na ściskanie po zamarznięciu: 1599kg/cm?
  • Wytrzymałość na rozciąganie: 104 kg/cm?

Stone Connection na skróty

Kamienie Stone Connection