MENU

To niezwykłe, oryginalne kamienie pozyskiwane z serca górzystych regionów i dzikiej dżungli. Mają unikatowe wzory, pozwalające na tworzenie zupełnie zjawiskowych kompozycji w różnych stylach – od klasycznego, przez modernistyczny. Kwarcyt może być wykorzystywany praktycznie we wszystkich wnętrzach, a jego parametry fizyko-chemiczne, a w szczególności twardość i odporność na ścieranie oraz zarysowania sprawiają, że płyty nie muszą być grube; wystarczą 20 i 30 mm tafle.

 

 

Dlaczego kwarcyt?

Modne dziś kwarcyty mają delikatne tło charakterystyczne dla marmurów, jednak są znacznie bardziej wytrzymałe od skał wapiennych, z tego powodu stały się ostatnio jednym z bardziej cenionych materiałów wykończeniowych.

 

TAJ MAHAL

Marzysz o białym kamiennym blacie w kuchni, a boisz się delikatnego marmuru? Idealnym rozwiązaniem będzie kwarcyt Taj Mahal – nie mniej efektowny, co kamień z Carrary, idealnie gładki, z eleganckim delikatnym połyskiem. To materiał wyjątkowy: twardy i odporny na uszkodzenia, uderzenia, zarysowania.

Ten kwarcyt pozostanie na długie lata błyszczący, bo jest wybitnie odporny na ścieranie.

 

ŚWIETLISTY
DRAGON

Dzika, nieokiełznana natura kamienia, podkreślona umiejętną obróbką. Duże bryły cięte są na cienkie płyty o grubości 20-30 mm, a te odwracane do siebie licami, tworzą lustrzane odbicie siebie samych. Niezwykła, oryginalna ozdoba wnętrza. Dodatkowo Dragon zawiera w sobie skupiska kwarcu, który przepuszcza światło.

Nadaje się na tak zwane świecące obiekty: meble łazienkowe czy kuchenne, bo dzięki jego właściwościom, można ciąć skałę na bardzo cienkie płyty, które podświetla się od środka – wygląda wtedy szlachetnie i luksusowo.

 

ZŁOTA
ROMA IMPERIAL

Mleczna skała poprzecinana złocistorudymi żyłkami. Pochodzi z jednego z najciekawszych egzotycznych południowoamerykańskich złóż. Idealne dopełnienie modnych obecnie wnętrz, w których znajdują się złote i miedziane elementy dekoracyjne.

Zastosowanie tego kamienia optycznie powiększa przestrzeń i nadaje jej bogaty, luksusowy rys

 

TAJEMNICZY
AURORA BOREALIS

Dla artystycznych, niespokojnych duchów. Spokojny kolor nieba z dynamicznymi rysunkami w odcieniach żółtym czy krwistoczerwonym. Nie bez powodu ten kwarcyt nazwany został na cześć jednego z najpiękniejszych i najbardziej tajemniczych zjawisk przyrody – zorzy polarnej. Jej kolor zależy od zawartości gazów i intensywności energii, w przypadku wydobywanego z dzikich rejonów Brazylii kamienia – od domieszek rozmaitych minerałów.

Niezwykły cud natury, który w rękach doświadczonych architektów i rzemieślników zamienia się w dzieło sztuki. Nie ulotne i delikatne, lecz trwałe i wieczne młode, bo kwarcyt należy do najtwardszych naturalnych skał na świecie.

 

LUKSUSOWY
VIA LACTEA

Zestawienie czerni i bieli przeżywa swój renesans na wybiegach i w największych kreatorów mody. Nic dziwnego, to połączenie od dawna uznane jest za wyznacznik klasycznej elegancji i dobrego smaku, zarówno w ubiorze jaki i w aranżacji wnętrz. M+Q przedstawia Via Lactea, kamień, którego twórcą jest najznakomitszy projektant – natura. Czarny granit z miękkim białym rysunkiem, którego przypadkowość i spontaniczność kształtu przywodzi na myśl dzieła nurtu action painting. Idealny do wnętrz nowoczesnych, ale także modernistycznych czy tradycyjnych, zwłaszcza kuchni i łazienek.

Grafitowa czerń poprzecinana białymi żyłkami doskonale kontrastuje ze śnieżnymi, minimalistycznymi meblami na wysoki połysk i dużymi taflami kryształowych luster.

 

Kwarcyt w naszej ofercie

 

czytaj więcej