MENU

Nero Impala® to granit wydobywany dla firmy M+Q w północno- -zachodniej prowincji RPA. Należy do ekskluzywnej kolekcji African Big 5. Jest stylowy, łatwy w kompozycji i wytrzymały. Świetnie komponuje się z innymi materiałami, fakturami i kolorami.

 

 

Elegancja antracytu

Ten antracytowy granit to jeden z najpopularniejszych w Polsce materiałów wykończeniowych. Doskonale sprawdzi się na elewacjach, jest również często stosowany we wnętrzach mieszkań, domów i budynków użyteczności publicznej – mówi arch. Paweł Pałkus

Zastosowanie

 

Nowoczesne wzornictwo poszukuje kontrastów, ale też spokoju – idealnie wykorzystując walory ciemnych i jaśniejszych odcieni szarości. – Nero Impala® jest stosowany we wnętrzach minimalistycznych, w których używamy pełnej gamy szarości lub łączymy ją z nieotynkowaną cegłą, szkłem lub drewnem – zauważa architekt Paweł Pałkus z pracowni PIK Studio. – We wnętrzach kolorowych stanowi z kolei kompozycyjną bazę barwnych rozwiązań. Ten kamień to kameleon. Wtapia się w przestrzeń, a jego charakter pozwala zabłysnąć innym elementom wystroju – dodaje.


W regionach eksploatacji granitu Nero Impala® spółka M+Q prowadzi intensywną politykę środowiskową i społeczną. Od początku lat 90. XX w. kamień wydobywany jest przy minimalnym naruszeniu środowiska naturalnego.

Właściwości

 

W zależności od regionu wydobycia Nero Impala® pozyskiwany jest w odcieniach: Light, Medium oraz Dark. Ten twardy granit jest odporny na ścieranie i nie absorbuje wody. Zaimpregnowany nie brudzi się i nie odbarwia, jest wytrzymały na działanie kwasów. Jego powierzchni można nadawać rozmaity charakter – poler wydobędzie intensywność barw, szlif nada kamieniowi matowe wykończenie, a płomieniowanie, szczotkowanie czy młotkowanie pozwoli na uzyskanie nieregularnej powierzchni.

Idealnie sprawdza się na blatach i posadzkach kuchennych. W połączeniu z białym kamieniem jest klasycznym hitem na podłogach w salonach, korytarzach i holach. Dodaje elegancji schodom i kominkom. Świetnie wygląda w toaletach, łazienkach i pokojach kąpielowych

 

Nero Impala® w naszej ofercie

 

czytaj więcej